Služby

Užite si víkendový pobyt v prekrásnom prostredí v okrese Žarnovica. Ponúkame ubytovanie pre jednotlivcov, páry a ideálne podmienky pre dovolenku s deťmi. Priestory sú vhodné aj na rodinné oslavy, krštenia, ale i menšie svadby.
Chata sa nachádza v príjemnom prostredí pod lesom, na okraji obce Veľké Pole. 

Aké služby poskytujeme? 

1. UBYTOVANIE 

Kapacita ubytovacieho zariadenia je 10 postelí. Predpokladaný spôsob využívania objektu je poskytovanie ubytovania v týždenných cykloch so striedaním hostí v nedeľu (odchod do 10:00, príchod po 14:00). Zariadenie poskytuje ubytovanie v podkroví. V podkroví sa nachádzajú 4 dvojlôžkové izby, pričom jedna izba má vstup do apartmánu. Apartmán je vybavený 2 lôžkami na spanie. Izby sú uzamykateľné, nepriechodné. Každá izba má samostatné hygienické zariadenie (sprchovací kút, WC s toaletným papierom, umývadlo s tečúcou teplou a studenou vodou). Pre všetky izby je prístupná spoločná miestnosť na oddych. Každá izba je vybavená nasledovným príslušenstvom: 2 stále lôžka, stolík, osvetlenie izby, skriňa na šaty, zrkadlo, uzatvárateľná nádoba na odpadky. Každé lôžko má: nočný stolík s nočnou lampou, podušku a obliečku, prikrývku a obliečku, plachtu.

             `           

2. BILLIARD

Predveďte svoje biliardové schopnosti a triky na Chate Mešter. V spoločenskej miestnosti sa nachádza biliardový stôl, ktorý Vám je plne k dispozícii. A zábava sa môže začať. 

                                 

3. PRE DETI

Aj Vaše deti si chatu zamilujú. Je tu pre nich pripravený detský kútik s množstvom hračiek pre chlapcov ako aj pre dievčatá. V letnom období je u detí obľúbené detské ihrisko so šúchalou, pieskom a hojdačkami.

                        

4. TURISTIKA

Obec Veľké Pole je vďaka krásnej prírode z turistického hľadiska veľmi atraktívna. Kataster obce sa nachádza v chránenej krajinnej oblasti PONITRIE. Leží medzi pohoriami Tríbeč a Vtáčnik. 

PEŠIA TURISTIKA

Cez stred obce prechádza Ponitrianska magistrála, ktorá začína v Nitre, pokračuje cez Veľký Tríbeč, Jedľové Kostoľany, Veľké Pole až na vrchol Vtáčnika a končí v Handlovej. Je označená červenou turistickou značkou.  Po vstupe z hlavnej cesty v smere Partizánske - Žarnovica značka pokračuje stredom obce popri samotách Anglet a Grégerov štál, ktorými značka prechádza.Turista sa po značke dostane až na Sedlo pod Rajtokom, kde sa s červeným značkovaným chodníkom stretáva žltý smerujúci z východu na západ do obce Cerová. V prípade ak sa turista rozhodne pokračovať po červenom značkovom chodníku dôjde až na rázcestie Suchej hory. Tu môže turista pokračovať modrým značkovaným chodníkom popri chatovej osade Lomy do Hornoveskej doliny alebo ďalej pokračovať po červenom značkovom chodníku na rázcestie Rúbaný vrch.

                                    

CYKLOTURISTIKA

V roku 2002 bol členmi OZ Medzihorie vytvorený Cyklookruh Medzihorie v celkovej dĺžke 44km, ktorý je označený  zelenou farbou. Zámerom bolo vytvoriť cyklookruh nielen pre obyvateľov z obcí Medzihoria, ale aj pre širokú verejnosť (turistov z blízkeho a ďalekého okolia) a tento zámer sa aj podaril. Trať daného okruhu je charakteristická miernou až strednou obtiažnosťou a je vhodná pre rodiny s deťmi, ale aj pre rekreačne - športovo založených turistov. Trať z veľkej časti tvoria  horské a podhorské cestičky a je zakomponovaná do krásneho prostredia Medzihoria. Daný okruh je veľmi dobre vyznačený. V roku 2008 bolo počas dňa Medzihoria obnovené celkové značenie cyklookruh. Trasa daného okruhu začína v športovom areály motokrosu, ktorý je umiestnený v katastrálnom území obce Veľké Uherce. Následne  pokračuje cez obce Oslany, Ľubianka, Radobica, Horná Ves, Veľké Pole časť Muller, Veľké Uherce časť Hrubý vrch a kaštieľ až k železničnej stanici vo Veľkých Uherciach.

                                         

5. INÉ FORMY RELAXU - ČO PONÚKA OKOLIE VEĽKÉHO POLA A CHATY MEŠTER? 

ČARO PRÍRODY

Chata Mešter je situovaná v tichom prostredí nádhernej prírody, ktorá Vás očarí vo všetkých ročných obdobiach. Vašu dovolenku Vám spríjemní aj lesná zver, vtáctvo, kone, ktoré je možné v okolí chaty niekedy zahliadnuť. Objavovanie prírody Vám okrem pobytu na čerstvom vzduchu priniesie aj pohľady na neopakovateľné scenérie v lone takmer jedinečnej prírody. Len tak vysedávať a kochať sa pohľadmi na tichú a pokojnú prírodu - aj toto môžete prežiť na Chate Mešter. 

                  

VONKAJŠIA MIESTNOSŤ S OTVORENÝM KRBOM

Radi grilujete? Tak v tom prípade určite oceníte vonkajšie posedenie s krbom. V letnej sezóne je veľmi príjemné večerné posedenie pri grile s priateľmi, rodinou alebo známymi. Krb je určený na pečenie prasaťa, rýb, zeleniny, húb, môžete si opiecť mäsové špeciality aj v prípade nepriaznivého počasia. 

                                 

CÍGEROVA SKALA

V okolí chaty sa nachádza známa Cígerova skala. Cígerová skala, spolu s vrchom Sokolec patrí medzi klenoty pohoria Tribeč. Z jej skalnatého hrebeňa sú pozoruhodné výhľady na najkrajšiu Tribečskú dolinu- Hlbokú dolinu, v minulosti s početným výskytom šelmy Rys ostrovid.

                                 

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

KDE SA NACHÁDZAME?

Chata MEŠTER
Veľké Pole, 966 74 
Slovenská republika

Tel: 0911 240 111
       0902 905 241

www.chatamester.sk
chatamester@gmail.com