FARMA MEŠTER !

„Kto má rád zvieratá, má rád aj ľudí.“

 

Chata Mešter sa v roku 2016 rozrástla o malú zvieraciu farmu. Areál farmy bol vybudovaný majiteľmi v lete tohto roku. Na farme je možné pozorovať zvieratká, najmä to, ako sa správajú v ich prirodzenom prostredí. Tí odvážnejší môžu zvieratká aj pohladkať, avšak pozor na oplotenie farmy. Môžete u nás pozorovať veľké i menšie lamy, mini kozičky, mini ovečky, no i emu hnedého, ktorého všetci voláme PŠTROS. Tu je ukážka našich nádherných kamarátov. 

 

EMU - Sú veľmi spoločenskí, zvedaví a radi Vám zapózujú do Vašich fotoaparátov. Dávajte však pozor na všetky Vaše prstene či náramky. Emu alias pštrosy sú ako straky. Všetko čo sa bliští, chcú ochutnať. Nemusíte sa však báť, ich ochutnávanie nebolí. Práve naopak, máte to namiesto dokonalej masáže :-) 

       
 

Ďalším členom našej mini ZOO sa stal DODO - samec Lamy krotkej. Je veľmi milý, sympatický a prítulný. Je akýmsi maskotom našej farmy. Má rad ľudí, je obľúbený najmä medzi deťmi. Pozor, vie byť však aj agresívny, najmä keď vstúpite do jeho teritória. Jeho zvedavosť je veľmi veľká, najmä keď zbadá nových ubytovaných. Akonáhle vidí fotoaparát, uteká ozlomkrky. Kto sa bojí, že ho lama opľuje, mýli sa. Väčšinou je to len pri nedorozumení so svojou polovičkou lamou. Dodo sa vždy pekne pozdraví svojím hmm-kaním.

  

Dodo však nie je jedinou lamou na Farme Mešter. Nachádza sa tu ďalších 5 samičiek tohto druhu, ktoré sú však menej zvedavé, no stále pripravené na spoločné fotenie. Väčšinou času prežúvajú trávu a hrajú sa medzi sebou. Ako každé ženy, aj ony spolu držia a spoločne sa promenádujú po Farme Mešter :-)

       

Poslednými členmi Farmy Mešter sú kamerunské kozičky a Qusantské ovečky, medzi ktorými sa nachádza aj baran Rambo. Tento druh kozičiek a ovečiek patrí medzi najmenšie zvieratká. No na to, aké sú malé, majú silné hlasy, ktoré Vám nadránom pripomenú kikiríkanie kohúta pri prebúdzaní. Budík môžete nechať doma na poličke :-)